زوایا در کوتاهی مو

زوایا در کوتاهی مو

تعریف زوایا در کوتاهی مو

یک آرایشگر کوپ بایستی به تمام زوایای کوتاهی مو مسلط باشد و از ترکیب زاویه ها در نقاط مختلف سر، مدل های ترکیبی خوبی خلق کند.

 

تعریف زوایا در کوتاهی مو

واحداندازه گیری زاویه درجه نامیده می شود. اگر مدل فرم سر را از پشت سر درنظر بگیریم شبیه یک نیم دایره می باشد یک دایره کامل۳۶۰ درجه می باشد یک دوم دایره ۱۸۰ درجه. ویک سوم دایره ۱۳۵درجه. ویک چهارم دایره ۹۰درجه ویک هشتم دایره ۴۵درجه می باشد.

 

 

۰

 

زوایا در کوتاهی مو

 

محل تقاطع مو باپوست سر، زوایا در کوتاهی مو را تشکیل می دهد. یعنی لایه هایی از مو ضمن کوتاه کردن نسبت به سر نگه داشته و کوتاه می شود زاویه ایجاد می کند.

حالتی که لایه­ های مو ضمن کوتاه کردن نسبت بر سر نگه داشته و کوتاه می ­شود، زاویه ایجاد می­ کند. یعنی وقتی لایه ­های مو را از سطح سر بلند کرده و کوتاه می ­کنیم یک زاویه تشکیل می دهد، در حقیقت محل تقاطع مو با پوست سر را زاویه می ­گویند.

یک آرایشگر بایستی به تمام زوایا در کوتاهی مو مسلط باشد. و از ترکیب زاویه ­های مختلف در نقاط مختلف سر مدل­ های ترکیبی خوبی خلق کند.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر

در خصوص کلاسهای آموزشی کوتاهی

همین الان با شماره  09122934319 تماس بگیرید.

زاوی صفر درجه: در موقع کوتاهی اگر زاویه دست هر چه قدر به طرف پائین و چسبیده به سر باشد یعنی مو از سطح سر بلند نشود زاویه صفر درجه می ­باشد. مو با پوست سر مماس و جهت رویش خود کوتاه شده و مو یک دست هست و زاویه صفر می­ باشد.

زاویه صفر درجه

 

زاویه ۴۵ درجه : یکی دیگر از زوایا در کوتاهی مو زاویه 45 درجه است. موجب رویش خود و حالت مایل و به طرف پائین و کمی از سر فاصله داشته باشد در زاویه  کوتاه شده است.

زاویه 45 درجه

 

زاویه ۹۰ درجه: یکی دیگر از زوایا در کوتاهی مو زاویه 90 درجه است. وقتی موها با سر حالت عمود پیدا می ­کند زاویه  تشکیل شده و موها به صورت لایه لایه کوتاه می ­شود.

زاویه 90 درجه

 

زاویه ۱۳۵: یکی دیگر از زوایا در کوتاهی مو زاویه 135 درجه است. در این حالت موها و لایه ­های مو کوتاه شود موها در زاویه  کوپ شده.

زاویه 135

 

زاویه ۱۸۰ درجه: یکی از زوایا در کوتاهی مو زاویه 180 درجه است.  در این حالت موها جهت مخالف رویش خود با پوست سر مماس می­ باشد و زاویۀ  را به ما می­ دهد. در این حالت روی موها کوتاه و قسمت پائین بلند می ­باشد.

 

زاویه 180

 

در کل، هر وقت مویی در جهت رویش خود و چسبیده به سر و یک دست کوتاه شود مو صفر درجه و هر چه موها به طرف بالای سر برده و کوتاه شود و در حقیقت خلاف جهت رویش مو به طرف بالا سر کوتاه شود تکه ­ها یا لایه­ های مو که در بالا کوتاه شده خرد و کوتاه هست و تکه­ های پائین­تر مو بلندتر می­ باشد و تشکیل زوایا مختلف را به ما می­ دهد.

سپاس از اینکه مقاله زوایا در کوتاهی مو را مطالعه کردید.

نویسنده:

فاطمه کرم پور – مدرس کوپ

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر

در خصوص کلاسهای آموزشی کوتاهی

همین الان با شماره  09122934319 تماس بگیرید.

3.3/5 - (137 امتیاز)

6 thoughts on “زوایا در کوتاهی مو

  1. سیمین آشوری says:

    دقیقا این زوایا را تدریس میکنم با کمی

  2. Sara says:

    بسیا آموزنده????????????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button