ایده برای رشد سالن ارایشی

ایده‌های جدید برای آرایشگاه زنانه

مدیریت سالن زیبایی یکی از مشاغل بسیار سخت است که نیاز به ذهنی خلاق دارد تا بتوانند در فراز و نشیب‌ها دوام بیاورد و همواره بالاتر از رقبا قرا بگیرد. یک مدیر همواره باید دنبال ایده های جدید برای آرایشگاه زنانه خود باشد تا بتوانند به موفقیت برسد و از این ایده ها به‌عنوان مزیت رقابتی استفاده کند.

خلاقیت

همان‌طور که گفته شد یک آرایشگر و یا یک مدیر سالن زیبایی باید ذهنی خلاق داشته باشد و از این ذهن برای کشف و ساخت ایده‌های جدید برای آرایشگاه زنانه خود استفاده کنید.

همان‌طور که می‌دانید خلاقیت موتور محرک پیشرفت و موفقیت است و کسب‌وکاری که این از عامل پیروی نکند مانند ماشینی به موتور خواهد بود که هرگز روشن نمی‌‍شود و به مقصد (موفقیت و در صدر بودن) نمی رسد.

فاکتورهای مهم موفقیت در آرایشگاه زنانه

اگر قرار است کارهایی که شما می‌کنید از بقیه بهتر باشد و همه شمارا انتخاب کنند باید در کارهایتان از سه فاکتور پیروی کنید.

 1. هزینه خدمات سالن زیبایی

یکی از مسائل مهم در اقشار جامعه هزینه‌ای که باید بپردازند و هر چقدر این هزینه معقول‌تر (نه لزوماً ارزان‌تر) باشد احتمال انتخاب شما بیشتر می‌شود.

 1. کیفیت خدمات سالن آرایش

کیفیت و قیمت دو نقطه متوازی در کنار یکدیگر هستند که هر چقدر یکی از آن‌ها افزایش یابد دومی نیز باید افزایش یابد، پس اگر می‌خواهید هزینه‌های خوبی را برای خود به دست آورید باید کیفیت بسیار خوبی را نیز ارائه کنید.

 1. ایده‌های نو

فاکتور سوم که می‌توان گفت از بقیه مهم تر است و عامل بودن دو عنصر دیگر است ارائه ایده است زمانی که کسب و کار شما حرفی برای گفتن نداشته باشد و همه چیزش از بقیه کپی برداری شود هیچوقت شما به موفقیت نمی‌رسید، شاید درآمد داشته باشید اما موفقیت افقی است که هیچوقت آن را لمس نخواهید کرد.

در این مقاله سعی شده است تا کامل ترین ایده‌های جدید برای آرایشگاه زنانه جمع آوری شود و در خدمت شما دوستان عزیز قرار گیرد.

ارایش در سالن ارایشی

ایده‌های جدید برای آرایشگاه زنانه

منظور از ایده این نیست که به رقبای خود نگاه کنید و هرکاری آن‌ها کردند شما نیز با کمی تغییر آن کار را در کسب و کار خود پیاده سازی کنید بدون این‌که فکر کنید آیا این کپی برداری به همان اندازه در مدل کار شما هم تأثیر دارد یا خیر و یا به خاطر تغییرات شما کلا هدف ایده کپی برداری شده تغییر کند و نتیجه عکس بدهد.

در انتخاب ایده باید دقت کنید البته می‌توانید از ایده‌های دیگران نیز استفاده کنید ولی باید ان ایده را کاملا تحلیل کنید و درصورت نیز تغییرات درست اعمال کنید نه هر تغییر را که به ذهنتان آمد انجام دهید.

با تعدادی ایده جدید در آرایشگاه زنانه آشنا می‌شویم که ممکن است در کسب و کار شما نیز بدرد بخورد و باعث موفقیت شما شود اما شما نباید هیچوقت از تکاپو و خلاقیت دست بردارید و همواره باید به دنبال چیزهای جدید تر باشید.

 1. طراحی سالن زیبایی

یکی از کارهای مهم برای آرایشگاه زنانه که دست شما را برای خلاقیت باز گذاشته است طراحی سالن شما است.

شما باید با توجه به علاقه مشتریان خود که غالباً به طراحی های مدرن علاقه دارند اقدام به طراحی سالن زیبایی نمایید و فراموش نکنید در این‌ بین که به علایق مشتریان خود دقت می‌کنید باید به خلاقیت خود نیز توجه نمایید و ترکیب این دو یک طراحی خاص را انجام دهید که هم موردعلاقه خودتان باشد و هم مشتری پسند.

 1. انتخاب تم برای سالن زیبایی

انتخاب تم‌های می‌توانید یکی از ایده‌های جدید برای آرایشگاه زنانه باشد که با توجه به ایام مختلف باید قابل تغییر باشد تا بتواند حس بهتری را به مشتری القا کند و به‌علاوه شمارا از بقیه متمایز نشان دهد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  آشنایی با آرایشگران برتر جهان – سم ویلا

در این انتخاب شما نباید خود را محدود کنید و تم اصلی را طوری انتخاب کنید که خاص باشد و قبلا جای دیگر دیده نشده باشد و به‌علاوه بتوان این تم را در مناسبت‌های مختلف با کمترین هزینه به تم اون مناسبت تغییر داد و بعد از پایان دوباره به حالت اصلی برگشت.

شما باید در انتخاب تم به موارد زیر دقت کنید و با انتخاب درست خود را به‌عنوان یک سالن زیبایی متفاوت در معرض دید قرار دهید.

 1. انتخاب تم ساحلی

یکی از مواردی که باعث زیبایی بیشتر سالن زیبایی شما می‌شود و جز ایده‌های جدید برای آرایشگاه زنانه است استفاده از تم ساحلی که آرامش را در وجود مشتری بیشتر می‌کند است. به‌علاوه استفاده از این تم باعث می‌شود که مشتری حس زیبایی بیشتری داشته باشد.

 1. انتخاب تم براساس یک کشور خاص

شما همچنین می‌توانید از یک کشور خاص که نماد زیبایی باشد و طبیعت زیبایی داشته باشد مانند برزیل یا آمریکا استفاده کنید و تم سالن زیبایی خود را به آن شکل تغییر دهید.

 1. انتخاب تم مدرن

یکی از مواردی که طرفداران بسیاری نیز پیداکرده است استفاده از تم‌های مدرن اروپایی است که با کوچک‌ترین چیزها بهترین سالن آرایشی را به وجود می‌آورند. شما باید در انتخاب تزئینات برای شیک کردن سالن خود بسیار دقت کنید.

توجه داشته باشید انتخاب تم سالن شما بسیار مهم است و در ذهن مشتری یک‌شکل از شما به‌جای می‌گزارد و باعث جذب و عدم جذب مشتری می‌شود پس بهتر است در این انتخاب دقت کنید و به علایق مشتری نیز فکر کنید

 1. آرایش‌های مرتبط با مناسبت‌های مختلف در آرایشگاه زنانه

یکی از ایده‌های جدید برای آرایشگاه زنانه که چند وقتی است شروع‌شده است و مشتریان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است همین آرایش‌های متفاوت در مناسبت‌های متفاوت است به‌عنوان‌مثال در مناسبتی مانند عید آرایش‌های که بیشتر از رنگ سبز داخل آن‌ها استفاده می‌شود بیشتر استقبال می‌شود و یا در شب یلدا آرایشی به شکل انار و یا هندوانه بسیار طرفدار دارد.

البته باید توجه کنید این‌که این کار نباید به مناسبت‌های داخلی اکتفا کرد و از مناسبت‌هایی که خارجی است ولی ایرانی‌ها از آن بسیار استقبال می‌کنند مانند کریسمس و هالوین نیز باید استفاده کرد تا به یک آرایشگاه خاص تبدیل شد.

آرایشگاه زنانه

 1. ارائه خدمات رایگان در زمان‌های خاص

مطمئناً ارائه خدمات رایگان دیگر ایده حساب نمی‌شود و مزیت رقابتی بزرگی هم نیست ولی شما می‌توانید با خاص جلوه دادن آن نهایت استفاده را از این موضوع ببرید بگزارید با یک مثال توضیح دهیم.

مثال

فرض کنید شما در حال کار بک روی یک عروس هستید و دراین‌بین شماره و تاریخ تولدش را به یک‌شکلی به دست می‌آورید و در دفتر خود یادداشت می‌کنید و در یک روز قبل از این مناسبت‌ها یا در همان روزبه مشتری خود پیامک می‌فرستید به علت رسیدن تاریخ تولد و یا سالگرد ازدواجش به او خدمات رایگانی مانند اصلاح صورت یا رنگ کردن موهایش تعلق‌گرفته است.

تأثیر این کار می‌تواند به‌قدری باشد که این فرد را به مشتری همیشگی شما تبدیل کند.

 1. استفاده از اینترنت

یکی از کلیدهای موفقیت هر کسب‌وکاری استفاده از اینترنت برای جذب مشتری است. شما می‌توانید از اینترنت برای قرار دادن نمونه کار، زمان کاری خود، ارائه وقت آرایش و مواردی از این قبیل استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  چگونه آرایشگر موفقی باشیم

البته استفاده از اینترنت به همین موارد ختم نمی‌شود و هرقدر خلاقیت بیشتری به خرج دهید، موفقیت بیشتری خواهید داشت.

 1. زمان منتظر گذاشتن مشتری را پرکنید

آرایش کردن یک فرد کار طولانی و حوصله سر بری است که مشتریان شمارا خسته می‌کند و ممکن است مشتریان شمارا از منتظر ماندن خسته کند و آن‌ها را پشیمان از مراجعه به شما کند شما برای حل این موضوع باید راهکاری را در نظر بگیرید.

برای پر کردن وقت انتظار مشتریان شما می‌توانید از چند روش استفاده کنید که به چند مورداشاره می‌کنیم.

الف- تلویزیون

یکی از مواردی که می‌تواند مشتریان شمارا سرگرم کند و این زمان طاقت‌فرسا را برای آن‌ها قابل‌تحمل کند استفاده از تلویزیون است تا آن‌ها بتواند در این زمان به تماشای یک برنامه بپردازند.

شما باید در انتخاب برنامه که قرار است مشتریان ببینند دقت کنید و برنامه‌ای را انتخاب کنید که غالب مشتریان به آن علاقه داشته باشند.

ب- کتاب

یکی از مورد علاقه‌ترین کارهای دنیا کتاب خواندن است که شما نیز می‌توانید از آن بیشترین استفاده را ببرید و به عنوان ایده‌های جدید برای آرایشگاه زنانه استفاده کنید. شما با قرار دادن کتاب برای مشتریان خود هم به آرایشگاه خود شکلی متفاوت دهید و هم زمان انتظار مشتریان را از بین ببرید.

استفاده از کتاب آن‌قدر مؤثر خواهد بود که مطمئناً مشتریان متوجه گذشت زمان نخواهند شد.

ج- اینترنت

وقتی حرف از اینترنت میاید غیرقابل‌تصور است که کسب از این موضوع بدش بیاید البته استثنا وجود دارد. یکی از بهترین کارهایی که شما می‌توانید برای راحتی مشتری خود در سالن زیبایی انجام دهید استفاده از اینترنت است شما باید دسترسی را برای کاربران خود باز بزارید تا آن‌ها وقت انتظار خود را باکار موردعلاقه خود پر نمایند.

مسلماً استفاده از این روش برای حذف وقت انتظاری که مشتریان باید تحمل کنند به بهترین شکل حاصل خواهد داد و نه‌تنها این زمان را پر می‌کند بلکه آن را به کاری لذت‌بخش نیز تبدیل می‌کند و این روش را به یک ایده جدید برای آرایشگاه زنانه تبدیل می‌کند.

نکته مهمی که در پر کردن وقت انتظار مشتریان وجود دارد این است که نباید فقط به یک دسته از مشتریان فکر کرد همان‌طور که در بالا نیز گفته شد ممکن است بعضی از افراد به کتاب خواندن علاقه داشته باشند و تعدادی به استفاده از اینترنت، پس شما باید امکان هر دو را فراهم آورید.

‌علاوه بر آن شاید فراهم کردن یکی از راه‌ها ایده جدیدی در آرایشگاه زنانه نباشد ولی استفاده و ترکیب دو عنصر باهم می‌تواند به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ایده‌های جدید برای آرایشگاه زنانه حساب شود.

 1. پیشنهاد کاهش هزینه به‌جای نمونه کار در آرایشگاه زنانه

یکی از مواردی که همه به دنبالش هستند قیمت مناسب و کیفیت عالی است. دراین‌بین شما با این ایده می‌توانید هم هزینه مناسب ارائه دهید و هزینه‌های مشتری خود را کاهش و از همه مهم‌تر برای خود نمونه کار جمع کنید.

شما می‌توانید با پیشنهاد‌هایی نظیر استفاده از عکس‌های مشتری برای آلبوم خود و یا اجازه دیدن مشتریان دیگر در هنگام آرایش این فرد به‌عنوان نمونه کار در هزینه‌ها به تخفیف بدهید.

در این مدل شما هم می‌توانید برای خود نمونه کار جمع کنید و هم هزینه‌های مشتری را کم کنید و این یعنی یک برد دوطرفه.

امیدوارم  مقاله ایده‌های جدید برای آرایشگاه زنانه برای شما مفید بوده باشد.لطفا نظرات خود را پایین همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد ویژه: شرکت در دوره آرایشگر ثروتمند

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

در این پست به بررسی صفر تا 100 راه اندازی آرایشگاه کوچک...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

آموزش اینستاگرام آرایشگران یکی از موضوعات مهم در بحث تبلیغات هدفمند و...

اگر به دنبال جذب مشتری بی نهایت در سالن زیبایی هستید و...

در این مقاله به یکی از مباحث مهم برای سالن های زیبایی...

جذب پرسنل در هر کسب و کاری از اهمیت بالایی برخوردار است،...

در این مقاله به آموزش تبلیغات و جذب مشتری در سالن‌های زیبایی...

در این مقاله به معرفی بهترین سالن های زیبایی در تهران می...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بانوآشوری

سلام بنظر بنده یکی از تم هایی که میتوان بجای رنگ یکنواخت داخل سالن از پوسترهایی با مضمون یک مدل آرایش یا گیسو و یا ناخن باشد، ولی ایده هایی که بیان کردید خوب و در نهایت قابل برسی میباشد. تشکر از زحمات شما

غزل

همه ایده های شما عالی بودن و یه ایده من اتاق کودک اگه تو سالن داشته باشیم کسی که بچه اش و نتونه خونه یا پیش کسی بزاره میتونه بیاره همراش و از اتاق کودک استفاده کنه تا زمانی که کار مادر تمام شه.البته از سن ۲تا ۷سال

Call Now Button