چگونه در جهت دستیابی به اهداف ، احساس خوب داشته باشیم؟

هدفگذاری ، نقطه شروع موفقیت
۱۳۹۷-۰۱-۲۰
۵ عامل اصلی موفقیت در زندگی چیست؟
۱۳۹۷-۰۱-۲۷

چگونه در جهت دستیابی به اهداف ، احساس خوب داشته باشیم؟

سلام بر شما دوست عزیز

می خواهم یک نکته بسیار مهم در خصوص دستیابی به اهداف را با شما در میان بگذارم.
وقتی شما هدف های خودتون رو انتخاب می کنید مسلماً چیزهایی هستند که شما در حال حاضر آنها را ندارید. این یک چیز طبیعی است جون شما برای چیزهایی که دارید دیگر خواسته ای ندارید که بخواهید برای آن هدفگذاری کنید. مثلاً شما اگر یک ماشین خوب داشته باشید، هدف شما دیگر داشتن ماشین خوب نیست یا اگر ازدواج موفقی داشته اید دیگر خواسته و هدف ازدواج موفق را برای خود تعیین نخواهید کرد و چیزهایی که ندارید و داشتن آنها به شما احساس خوب میدهد جزء خواسته های شماست که شما برای دستیابی به اهداف خود، تلاش خواهید کرد. از طرفی  فکر کردن به چیزهایی که در حال حاضر ندارید ممکن است به شما احساس خوبی ندهد. اگر شما احساس خوبی نداشته باشید مسلما به اهداف خود نمی رسید. این یک موضوع اثبات شده است

 

توجه به دو نکته مهم

اولاً مدام بر داشته های خود تمرکز کنید و به خود یادآوری کنید که در حال حاضر چه چیزهایی دارید که احساس خوبی به شما میدهد و نداشتن آنها باعث ناراحتی ما می شود که بابت آنها بایستی از خداوند شکرگزاری کنید.

شکرگزاری و توجه به داشته ها باعث می شود تا احساس خوبی در ما بوجود بیاید و خداوند وعده داده با شکر نعمت ها خداوند به شما نعمت های بیشتری بدهد. “و إن شکرتم لأزیدنکم”

دوم اینکه واقعا خود را لایق دستیابی به اهداف خود بدانید و باور داشته باشید که همین الان به اهداف خود رسیده اید. این طرز فکر باورهای شما را در رسیدن به اهداف قوی می کند و تلاش شما را مضاعف.
داشتن احساس خوب برای داشتن چیزهایی که الان در اختیار ندارید سرعت شما را برای رسیدن به خواسته ها و هدف ها چندین برابر می کند.

این مطلب را هم مطالعه نمایید  چگونه زندگی را به یک بازی هیجان انگیز تبدیل کنیم؟

 

دانلود فایل صوتی “توجه به داشته ها برای دستیابی به اهداف “

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *