هدفگذاری در سال ۹۷ – قسمت اول

چرا بسیاری از مردم هدفگذاری نمی کنند؟
۱۳۹۷-۰۱-۲۷
هدفگذاری در سال ۹۷ – قسمت دوم
۱۳۹۷-۰۱-۲۷

هدفگذاری در سال ۹۷ – قسمت اول

دریافت فایل صوتی قسمت اول هدفگذاری

 

هدفگذاری

 

سلام

سال ۱۳۹۶ با همه پستی ها و بلندی ها به اتمام رسید. دوستان عزیز همه اتفاقات در سال ۹۶ در نهایت به نفع ما خواهد بود. حتی بدترین اتفاقات تجربیات جدیدی برای ما بوجود می آورد.

ما اعتقاد داریم خداوند عاشق ما است و بر این مبنا بدترین اتفاقات هم در نهایت منجر می شود که ما تجربیات و ارتباطات جدیدی کسب کنیم و قوی تر شویم.

باور کنیم که خداوند خدای محبت و عشق و ثروت است. و خدا میخواهد به ما کمک کند. اگر اعتقادات ما به خدا بیشتر شود پس برنده هستیم. چون اتفاقات خوب و بد تمام می شود و اگر پشت پرده اتفاقات را به خوبی درک کنیم برنده هستیم.

ما باید به نهایت عشق، به نهایت آرامش و سلامت جسم و روان برسیم و این امر محقق نمی شود مگر اینکه به خداوند ایمان داشته باشیم و خداوند می خواهد و کمک می کند که ما به اهداف خود برسیم. چون هر کاری که باعث شود ما کاری کنیم که جهان جای بهتری برای زندگی کردن باشد خداوند پشتیبان و حامی ماست.

یادم هست که من آنقدر باورهای محدود کننده ای داشتم که فکر می کردم خوشی و نعمت برای از ما بهترون هست. وقتی علم و آگاهی پیدا کردم و از اساتید موفقیت ایران و جهان بهره مند شدم و از آیه های قرآن درس گرفتم. باور کردم که همه ما اشرف مخلوقات خدائیم و خدا بخاطر همین باورها به ما کمک خواهد کرد.

این مطلب را هم مطالعه نمایید  نقشه گنج و اصول هدفگذاری

اگر باورهای ما درست شود که خداوند پشت و پناه ماست. در دوره اعتماد به نفس اشاره کردیم که برای بالا رفتن اعتماد به نفس و عزت نفس شما باید باور کنید که بهترین مخلوقات خداوند هستید و خداوند انگشت اشاره اش به سمت شماست و میخواهد که شما موفق شوید.

اگر اینگونه فکر کنیم انگیزه و عشق به کار و تلاش در ما بیشتر خواهد شد. این وعده خداست که ادعونی استجب لکم. یعنی از خداوند بخواهید تا به شما داده شود البته شرط این است که فقط خداوند را قادر مطلق بدانیم و از هیچ کسی جز خداوند یاری نخواهیم و بقیه را وسیله و فرستاده خداوند بدانیم و خداوند یار و یاور حقیقی ماست. اگر نگرش خود را بر این اساس بنا کنیم سرزندگی و نشاط در زندگی افزایش خواهد یافت.

تنها کاری که در ابتدای سال ۹۷ باید انجام داد این است که برای امسال برنامه داشته باشیم و اهداف خود را یادداشت کنیم. حتما باید اهداف مکتوب شوند و خودم تأثیر مکتوب کردن را در زندگی خود دیده ام.

مکتوب کردن اهداف باعث تمرکز بیشتر بر روی اهداف و ارسال ارتعاشات آن به جهان هستی خواهد شد.

البته از تعطیلات برای دید و بازدید و فرصت کنار خانواده بودن استفاده کنید اما برای فکر کردن و مکتوب کردن تمام اهداف خود هم وقت بگذارید. باید تمام اهداف و خواسته های خود را بنویسید و سپس شروع کنید به اولویت بندی اهداف. اهداف با اولویت کمتر را حذف کنید و در نهایت یک تا سه هدف مشخص و قطعی را انتخاب کنید. اهداف خود را نه انقدر  بزرگ بنویسید که احساس کنید به آنها نمی رسید و باعث عدم تلاش شما شود و نه انقدر کوچک و پیش پا افتاده باشد که انگیزه تلاش و حرکت شما کم شود.

این مطلب را هم مطالعه نمایید  دستیابی به هدف با گذر از 4 مرحله اصلی

اهدافی انتخاب کنید که واقعاً از ته دل آنها را می خواهید. اگر اهداف برای شما اهمیت بالایی نداشته باشد با اولین مانع و مشکل آنرا رها خواهید کرد و بسیار بی انگیزه خواهید شد.

برای رسیدن به اهداف خود عادتهای مثبت و خوب خود را تقویت کنید و تلاش کنید عادتهای بد خود را کنار بگذارید و عادتهای خوب جدید را جایگزین آنها کنید تا به اهداف خود دست پیدا کنید.

اهداف خود را در همه بخش های زندگی تدوین کنید و عزم خود را برای رسیدن به اهداف جزم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *