هدفگذاری در سال ۹۷ – قسمت دوم

هدفگذاری در سال ۹۷ – قسمت اول
۱۳۹۷-۰۱-۲۷
هدفگذاری در سال ۹۷ – قسمت سوم
۱۳۹۷-۰۱-۲۷

هدفگذاری در سال ۹۷ – قسمت دوم

دانلود قسمت دوم هدفگذاری

هدفگذاری۲ مرتضی محمدی

 

سلام

من مرتضی محمدی هستم با موضوع هدفگذاری در سال ۹۷

در قسمت قبل عرض کردیم که برای موفقیت در زندگی حتما باید هدفگذاری دقیقی انجام دهید.  هدفهای بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشید و هدفگذاری کوتاه مدت و سالیانه بایستی بر اساس هدفگذاری های ۵ ساله و ۱۰ ساله صورت پذیرد.

هدفگذاری باید دقیق باشد و کاملاً مشخص باشد. اینکه ما بگوئیم میخواهیم در تحصیلات قوی باشیم یا وضعیت جسمانی خوبی داشته باشیم یا از لحاظ مالی پیشرفت کنم.

در هدفگذاری در حوزه تحصیلات بایستی به طور مثال بگوئید میخواهید امسال در رشته مکانیک قبول شوم یا در ۶ ماهه دوم درآمد ما ۲ میلیون اضافه شود.

در این قسمت در خصوص تمرکز بر اهداف صحبت خواهیم کرد. بعضی افراد هدف های زیادی برای خودشان تدوین می کنند. اگر شما بیشتر از سه هدف قطعی داشته باشید نمیتوانید همزمان آنها را پیگیری کنید و به همه آنها دست پیدا کنید. شما زمانی میتوانید در دو هدف موفق شوید که ابتدا بر روی یک هدف تمرکز کنید و به آن دست پیدا کنید و سپس سراغ هدف بعدی بروید و همزمان نمی توانید به هر دو هدف خود برسید.

نکته مهم در تمرکز کردن بر هدفگذاری این است که اگر شما بخواهید به هدفهای بزرگی دست پیدا کنید ممکن است برخی از اطرافیان یا دوستان از شما ناراضی شوند. علت آن این است که مثلاً خانواده شما دوست دارد شما شغل مورد دلخواه آنان را دنبال کنید و یا در رشته ای که آنها انتظار دارند ادامه تحصیل دهید و یا رابطه خود را با برخی دوستانتان قطع کنید و ….

این مطلب را هم مطالعه نمایید  فایل صوتی هدف گذاری و تجربه سفر

ویا ممکن است برخی دوستان و همکاران شما توقع داشته باشند برای آنها کاری انجام دهید ولی انجام آن کارها باعث شود شما تمرکز خود را از کار اصلی خود از دست بدهید و زمان لازم را برای پیگیری کارهای خود نداشته باشید.

واقعیت این است که خیلی از افراد به دنبال راضی کردن دیگران هستند و دوست ندارند کسی از آنها دلخور شود. دوست دارند دیگران را از خودشان راضی کنند یعنی کارهایی را انجام دهند که دیگران می پسندند و یا کارهایی که باعث ناراحتی دیگران می شود را انجام ندهند.

شما در اینصورت قطعاً به موفقیت های بزرگی دست پیدا نخواهید کرد. بخاطر اینکه شما برای راضی کردن دیگران باید کارهایی انجام دهید که آنها راضی شوند.

اگر شما تمام کارهای خود را به خوبی هم انجام دهید باز افرادی هستند که بخواهند انتقاد کنند یا ایراد بگیرند و شاید خواسته ها و کارهای شما را بی معنی جلوه دهند.

شما باید فقط بر روی اهداف اصلی خودتان تمرکز کنید. شما باید دنبال رضایت خداوند باشید نه رضایت دیگران. چون اهداف شما بر اساس رسالت و مأموریت شما شکل می گیرد و رضایت خداوند بر استقامت و پشتکار شما برای انجام رسالت و مأموریت شماست. شما باید برای رسیدن به اهداف خود ثابت قدم باشید و اگر در هر کاری مدت زیادی بصورت مستمر انجام دهید قطعاً نتایج خوبی کسب خواهید کرد. اما مشکل مردم این است که تمرکز ندارند و مدام شاخه به شاخه می شوند.

افراد در ۲۰ سالگی مدام روی این موضوع حساس هستند که دیگران چه فکری نسبت به آنها دارند. در ۴۰ سالگی برای آنها بی اهمیت می شود که مردم چه فکری نسبت به آنها می کنند و در سن ۶۰ سالگی متوجه می شوند که مردم اصلاً به آنها فکر نمی کنند. هیچ شخصی مهم تر از خود شما نیست.

این مطلب را هم مطالعه نمایید  چگونه در جهت دستیابی به اهداف ، احساس خوب داشته باشیم؟

نقل است که پرستاری از افراد زیادی در اواخر عمر آنها از آنها سؤال می کرد که چه ناراحتی شما دارید و بابت چه کارهایی؟

جالب است که اکثر آنها گفته بودند ما از این ناراحت هستیم که بسیاری از کارهایی که میخواستیم را بخاطر دیگران انجام نداده ایم.

تا زمانی که جلب توجه دیگران برای شما اهمیت داشته باشد موفقیت چندانی حاصل نخواهید کرد.

شما بایستی در پی انجام رسالت و مأموریت خودتان باشید و بخاطر دیگران آنرا رها نکنید. حتی به دنبال رقابت با دیگران نباشید چراکه کنترل زندگی خود را به دیگران خواهید داد. تنها و تنها به فکر دستیابی به اهداف زندگی خودتان باشید.

شاد و موفق و پیروز باشید…

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *